FreeON количка 4 во1 zen сива 46552 - Baby Center Интернет продавница
0
FreeON количка 4 во1 zen сива 46552
Редовна цена 48.999,00 ден
-20%

ВРЕДНОСТ СО КЛУБ ПОПУСТ

39.199,20 ден

Важи до трошење на залихите

Артиклот не е на залиха

Шифра (SKU): 1100921

Боја

Производот е достапен само во интернет продажба.

 • FreeON Zen,
 • лесна алуминиумска рамка,
 • тежината на количката е 12,5 кг,
 • тркала направени од најновиот EVAPU материјали, < /li>
 • интегриран амортизер за вибрации во тркалата и рамката,
 • практична ножна сопирачка,
 • прилагодлив потпирач за грб за нозете на детето (95° - 175°),
 • li> Број на позиции на потпирачот за грб на делот на седиштето: 3,
 • Длабока корпа со тврда рамка,
 • Прилагодливи покриви на двата длабоки корпа и делот за седиште,
 • безбедносен појас со 5 точки на седиштето на количката,
 • инсталација во двете насоки на патување,
 • инсталација на седиштето во автомобилот користејќи ја изофикс основата со потпорна нога или со безбедносните ремени на автомобилот.
"
"

„Сите внатре!“

FreeON Zen“ е совршеното име за најновиот сет на FreeON, ZEN 4 во 1, каде што смисливме сè за да ги исполниме очекувањата на сите идни родители кои се на патот кон најубавата улога во животот. 4-те компоненти создаваат комплетен сет кој обезбедува максимална удобност и безбедност за вашето бебе и ви нуди одлично корисничко искуство на секој чекор. Дизајниран за сите терени, компактен, лесен за контрола, мултифункционален, веруваме дека едноставно ќе ве импресионира.
"All in!" безбедносен стандард ERR 44/04,
 Isofix основа со потпорна нога за вградување на седиште во автомобил што е во согласност со безбедносниот стандард ECE R129

Зен длабока корпа со прилагодлива површина за главата на бебето
Компактна и воздушна, нуди совршена удобност
Зен длабоката корпа е како креветче и затоа е одличен додаток за долг одмор и нежни соништа на свеж воздух при долги прошетки. Навистина компактна длабока корпа со тврда обвивка и со мека внатрешна обвивка и предел на главата што може да се прилагоди на висина, му обезбедува на вашето бебе очекуваната удобност и му нуди одлична заштита од ветер и сонце. Лесно се монтира на рамката на количката, со само еден клик. Можете исто толку лесно да го извадите од рамката на количката. Подвижниот покрив на корпата има дополнителен воздушен прозорец, кој овозможува поголем проток на свеж воздух. На горниот дел од корпата има удобна рачка, која нуди безгрижно носење.

Зен дел за седиште со лесна алуминиумска рамка
За безгрижно истражување на околината
Употреба на делот за седиште на количката, во кој детето може да седне или легне ако пожелно, погодно е од 6 месечна возраст, т.е. кога детето може речиси самостојно да седи до 22 кг од тежината на детето. Дизајниран е така што може лесно и брзо да се монтира во двете насоки на патување, а поклопеното седиште обезбедува благосостојба на вашето малечко во секој момент од вашата прошетка. Дополнителен комфор за време на возењето обезбедуваат тркала што апсорбираат удари направени од најнови материјали, кои ги апсорбираат и со тоа ги ублажуваат вибрациите за време на возењето. , со практичен џеб за потребите и голема воздушна преграда за доток на свеж воздух. Можете лесно да го легнете седиштето во секое време и на тој начин да му понудите на вашето бебе удобен и непречен одмор. За сè што ви треба на патувањата, има и практична корпа за додатоци и торба „must have“ со подлога за менување.


Компактно детско седиште Zen 0+ со изофикс основа
За безбедно патување во автомобил на секој километар
Една од компонентите што го сочинуваат најновиот модел на количка FreeON, ZEN 4 v 1, е седиште за во автомобил 0+, кое ќе го користите од раѓањето на детето и веројатно до тежината на детето од 13 килограми. Ги исполнува сите барања на законски пропишаниот европски безбедносен стандард ECE R 44/04. Меко обложеното детско седиште му нуди удобност на бебето за време на возењето, а компактноста на обвивката на автомобилското седиште ја обезбедува очекуваната безбедност. Има рачка за лесно носење, која може да се постави во 4 различни позиции. Автомобилското седиште може да се вгради во возилото на два начина, со помош на основата Isofix или на класичен начин, со прицврстување со појас за автомобил. Без разлика на вградувањето на седиштето во автомобилот, исто толку лесно и брзо е да се извади седиштето од возилото и да се монтира на алуминиумската рамка на количката со помош на адаптери.
За максимална безбедност, препорачуваме користење на автомобилско седиште во комбинација со изофикс основа со потпорна ногарка. Основата Isofix лесно се прицврстува на каросеријата на автомобилот, а потпорната нога може да се спушти до подот на автомобилот. Кога пределот на дното на потпорната нога ќе стана зелени, тоа значи дека потпорната нога е во правилна положба.

Кога елеганцијата се среќава со функционалноста
Со најновиот комплет FreeON Zen 4 во 1, дизајнот и функционалноста одат рака под рака. Не само што можете да го користите на три различни начини, туку ќе бидете импресионирани од неговите други предности:
- кожна рачка за количка прилагодлива во висина, која ви овозможува да ја изберете висината што најмногу ви одговара (прилагодлива висина од 85-108 cm ),
- отстранлив преден штитник за полесно ракување со детето,
- прилагодлив потпирач за одмарање на детските нозе,
- прилагодување на потпирачот за грб на делот на седиштето,
- простран простор во долниот дел дел од количката за складирање додатоци,
- секогаш и секаде корисна торба со подлога за менување, за да можете да го пресоблекувате вашето бебе секаде без грижа.


Други важни карактеристики:


• лесна алуминиумска рамка,
• тежината на количката е 12,5 k

АКЦИСКА ЦЕНА – Цена која ја плаќа секој купувач. На пример, ако производот нема акциска цена, купувачот ја плаќа редовната цена. КЛУБ ЦЕНА – Цена која ја плаќа само членот на клубот. ПОПУСТ – Попустот е пресметува на редовната цена за сите купувачи. КЛУБ ПОПУСТ – Попуст кој се пресметува на редовната цена, а важи само за членовите на клубот. КЛУБ БОНУС – Вредноста на попустот, кој се пресметува на редовната цена на производот и се додава на катичката. ИНТЕРНЕТ АКЦИЈА – за призводи кои се обележани со иконата „интернет акција“, клубска цена, бонус, специјална цена, попуст, вредноста на попустот важи само при онлајн купување. Акциите не може да се комбинираат. Акциите не важат за брендовите Stok, Bugaboo бидејќи се млека за новороденчиња.