Baby Center Интернет продавница
0

»All in! FreeON Zen«

FreeON количка 4во1 Zen

~Новитети~

»All in!

FreeON Zen« е совршеното име за најновиот сет на FreeON, ZEN 4 во 1, каде што смисливме сè за да ги исполниме очекувањата  на идните родители кои се на патот кон најубавата улога во животот. Четирите компоненти создаваат комплетен сет кој обезбедува максимална удобност и максимална безбедност за вашето бебе и ви нуди одлично корисничко искуство на секој чекор. Дизајниран за сите терени, компактен, лесен за контрола, мултифункционален, веруваме дека едноставно ќе ве импресионира.

Длабока корпа Zen со прилагодлив дел за главата на бебето

Компактна и воздушна, нуди совршена удобност

Длабоката корпа Zen е како креветче и затоа е одличен додаток за долг одмор и нежни соништа на свеж воздух при долги прошетки. Навистина компактна длабока корпа со тврда надворешна обвивка и мека внатрешна обвивка и предел на главата што може да се прилагоди на висина, му ја обезбедува на вашето бебе очекуваната удобност и му нуди одлична заштита од ветер и сонце. Лесно се монтира на рамката на количката, со само еден клик. Можете исто толку лесно да го извадите од рамката на количката. Подвижниот покрив на корпата има дополнителен воздушен прозорец, кој овозможува поголем проток на свеж воздух. На горниот дел од корпата има пригодна рачка, која нуди носење без грижа.


Zen седиште со лесна алуминиумска рамка

За безгрижно истражување на околината

Употребата на делот за седење на количката, во кој детето може да седи или, по желба, и да лежи, е погодно од 6-месечна возраст или кога детето речиси може да седи самостојно до дете со тежина од 22 кг. Дизајниран е така што може лесно и брзо да се монтира во двете насоки на патување, а поклопеното седиште обезбедува благосостојба на вашето малечко во секој момент од вашата прошетка. Тркалата што апсорбираат удари изработени од најнови материјали, кои ги апсорбираат и со тоа ги ублажуваат вибрациите при возење, обезбедуваат дополнителна удобност при возењето.

Седиштето на количката може да се пофали со екстра долг покрив кој нуди дополнителна заштита од ветер и панорамски прозорец за поглед на малиот, со практичен џеб за потребите и голема воздушна преграда за доток на свеж воздух. Можете лесно да го легнете седиштето во секое време и на тој начин да му понудите на вашето бебе удобен и непречен одмор. Има и практична корпа за додатоци и „must have“ чанта со подлога за пресоблекување за се што ви треба на патувањата.

Компактно детско седиште Zen 0+ со изофикс основа

За безбедно патување во автомобил на секој километар

Една од компонентите што го сочинуваат најновиот модел на количката FreeON, ZEN 4 во 1, е седиштето за во автомобил 0+, кое ќе го користите од раѓањето на детето и, веројатно, додека детето тежи 13 килограми. Ги исполнува сите барања на законски пропишаниот европски безбедносен стандард ECE R 44/04. Меко обложеното детско седиште му нуди удобност на бебето за време на возењето, а компактноста на обвивката на автомобилското седиште ја обезбедува очекуваната безбедност. Има рачка за лесно носење, која може да се постави во 4 различни позиции. Автомобилското седиште може да се вгради во возилото на два начина, со помош на основата Isofix или на класичен начин, со прицврстување со појас за автомобил. Без разлика на вградувањето на седиштето во автомобилот, исто толку лесно и брзо е да се извади седиштето од возилото и да се монтира на алуминиумската рамка на количката со помош на адаптери.

За максимална безбедност, препорачуваме користење на автомобилско седиште во комбинација со изофикс основа со потпорна ногарка. Основата Isofix лесно се прицврстува на каросеријата на автомобилот, а потпорната нога може да се спушти до подот на автомобилот. Кога пределот на дното на потпорната нога ќе позелени, тоа значи дека потпорната нога е во правилна положба.

Кога елеганцијата се среќава со функционалноста

Со најновиот комплет FreeON Zen 4 во 1, внимателниот дизајн и функционалноста одат рака под рака. Не само што можете да го користите на три различни начини, туку ќе бидете импресионирани од неговите други предности:

- кожна рачка на количката со прилагодлива висина, која ви овозможува да ја изберете висината што најмногу ви одговара (прилагодлива висина од 85-108 cm),

- отстранлив преден штитник за полесно ракување со дете,

- прилагодлив потпирач за грб за одмор на детски нозе,

- местење на потпирачот за грб на делот на седиштето,

- простран простор во долниот дел на количката за чување додатоци,

- секогаш и секаде корисна чанта со простирка за пресоблекување, за да можете да го менувате вашето бебе насекаде без грижа.

Други важни карактеристики:

- лесна алуминиумска рамка,

- тежината на количката е 12,5 kg,

- тркала направени од најнови EVAPU материјали,

- амортизер за вибрации вграден во тркалата и рамката,

- практична ножна сопирачка,

- прилагодлив потпирач за грб за нозете на детето (95° – 175°),

- бр. позиции на потпирачот за грб на седиштата: 3,

- длабока корпа со тврда рамка, рефлектори и прилагодлив потпирач за грб за главата на детето,

- прилагодливи покриви и на длабоката корпа и на делот за седиштето,

- пространа корпа за додатоци, со носивост до 3 kg,

- димензии на поставената количка: 100 x 59 x 106 cm,

- димензии на преклопената количка: 92 x 59 x 39 cm,

- Безбедносен појас на количката со 5 точки,

- инсталација во двете насоки на патување,

- монтажа на седиштето на автомобилот користејќи ја изофикс основата со потпорна нога или со безбедносните ремени на автомобилот.

FreeON, за најубавите моменти со вашето малечко.

Погледнете ја видео презентацијата на нашиот YouTube канал